Powrót do listy

Indigo Tech uruchamia pierwszą stację ładowania w sieci Decathlon

28 maja 2018 r.

Stacja ładowania przy Ostrobramskiej w Warszawie to pierwsza taka inwestycja w sieci Decathlon w Polsce. Urządzenie marki Circontrol zostałozainstalowane na naziemnym, ogólnodostępnym parkingu i pozwala na ładowanie prądem przemiennym dwóch pojazdów równocześnie.

Decathlon to marka dynamiczna, wspierająca zdrowy styl życia i szybko absorbująca innowacje w tym zakresie. Rozumiemy znaczenie, jakie niesie rewolucja elektryczna w motoryzacji i jej wpływ na środowisko, w którym żyjemy. Chcielibyśmy już wkrótce móc zaoferować naszym klientom możliwość ładowania aut elektrycznych w kolejnych lokalizacjach obiektów Decathlon – mówi Wojciech Kozłowski, rzecznik prasowy Decathlon Polska.

Według szacunków Ministerstwa Energii, do 2025 roku w Polsce ma być zarejestrowanych około milion samochodów elektrycznych, a wraz z nimi na rynku musi pojawić się odpowiednia infrastruktura ładowania. Aby spełniła swoje zadanie, powinna być zlokalizowana wszędzie tam, gdzie ludzie spędzają czas – w miejscach użyteczności publicznej, w biurowcach, galeriach handlowych czy na osiedlach mieszkaniowych.

Chodzi o to, żeby instalować stacje ładowania odpowiadające specyfice konkretnej lokalizacji, a cały proces jej budowy i zarządzania po uruchomieniu przeprowadzać kompleksowo i z minimalnym zaangażowaniem właściciela obiektu – mówi Piotr Lembas, prezes firmy Indigo Tech, dostawcy kompleksowych rozwiązań w obszarze stacji ładowania aut elektrycznych.

Uchwalona niedawno „Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych” zakłada, że do końca 2020 roku w Polsce powinno stanąć 6,4 tysiąca publicznie dostępnych stacji ładowania. Aby to osiągnąć, w rozbudowę infrastruktury dla samochodów elektrycznych trzeba włączyć jak najwięcej podmiotów – tak publicznych, jak i prywatnych.

Dziś stację ładowania da się zainstalować niemal wszędzie – na rynku jest wiele różnych modeli urządzeń, które można dobrać do indywidualnych potrzeb zamawiającego – mówi Damian Król z Indigo Tech. –Co istotne – dostawcy mogą też wziąć na siebie zarządzanie stacją, serwisowanie jej oraz rozliczanie płatności. To wygodne rozwiązanie dla właścicieli sklepów, hoteli czy biurowców, którzy chcą oferować usługę ładowania aut elektrycznych w swoich obiektach.

Indigo Tech jest efektem ewolucji firmy RacoCars, która w branży elektromobilności działa już od 2016 roku. Specjalizuje się w dostawie kompleksowych rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania aut elektrycznych dla odbiorców komercyjnych, publicznych oraz indywidualnych.

– Otwarcie stacji ładowania w obiekcie Decathlon to nasza kolejna realizacja na terenie Warszawy. Wcześniej zainstalowaliśmy m.in. stacje ładowania na terenie Galerii Północnej na Białołęce. Do końca 2018 roku planujemy uruchomienie około 20-30 stacji ładowania różnego typu – mówi Piotr Lembas.

Stacja ładowania w Decathlonie wkrótce będzie przechodzić testy integracji z nowym oprogramowaniem do zarządzania oferowanym przez Indigo Tech, umożliwiającym zarezerwowanie i uruchomienie stacji za pomocą aplikacji w smartfonie, a także dokonywanie bezgotówkowych płatności za usługę ładowania.

Indigo Tech jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) – organizacji branżowej, zajmującej się kreowaniem rynku elektromobilności w Polsce, działającej pod patronatem Ministerstwa Energii.

Poniżej znajdziecie Państwo odnośniki do artykułów w mediach branżowych dotyczących jej uruchomienia.

  1. Eurobuild CEE: Więcej energii przy sporcie, 28 maja 2018
  2. PropertyNews.pl: Nowa stacja ładowania w Decathlonie, pierwsza taka w Polsce, 28 maja 2018
  3. Retailnet.pl: Decathlon wprowadza stacje ładowania samochodów, 28 maja 2018

 

           

Mamy najlepsze stacje ładowania dla Ciebie

Skontaktuj się z nami