Powrót do listy

Indigo Tech zgłasza uwagi do rozporządzenia w sprawie wymagań dla stacji ładowania

08 sierpnia 2018 r.

Indigo Tech, jako członek Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA), największej organizacji branżowej skupiającej ekspertów zajmujących się kreowaniem rynku elektromobilności i paliw alternatywnych w Polsce, zgłosiło kilkadziesiąt sugestii i uwag do konsultowanego publicznie projektu rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania samochodów elektrycznych.

– Wykorzystujemy naszą rozległą wiedzę na temat rynku e-mobility, a także doświadczenia związane z infrastrukturą ładowania, by wspólnie z PSPA zabierać głos w dialogu z instytucjami państwowymi. Przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo, a jednocześnie dbamy o to, by regulacje wspierały rozwój rynku, a nie go blokowały – podkreśla Damian Król, Wiceprezes Zarządu Indigo Tech.

O przystąpieniu Indigo Tech do grona członków PSPA w lutym 2018 r. informowaliśmy w artykule Indigo Tech członkiem Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

Poniżej znaleźć można odnośniki do artykułów w mediach branżowych dotyczących uwag branży elektromobilności do projektu rozporządzenia w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania samochodów elektrycznych, które będą podlegać badaniu przez Urząd Dozoru Technicznego (UDT):

  1. PSPA: Branża o rozwoju infrastruktury ładowania, 7 sierpnia 2018
  2. Polska Izba Motoryzacji: Branża o rozwoju infrastruktury ładowania, 8 sierpnia 2018
  3. Rynek infrastruktury: Branża o rozwoju infrastruktury ładowania, 8 sierpnia 2018

Mamy najlepsze stacje ładowania dla Ciebie

Skontaktuj się z nami