Powrót do listy

Kreujemy elektromobilność – Indigo Tech członkiem Klastra INNOeCAR

20 sierpnia 2018 r.

Indigo Tech dołączyło do grona Członków INNOeCAR – jedynego w Polsce klastra, którego celem jest rozwój elektromobilności poprzez komercjalizację technologii z obszaru budowy samochodów elektrycznych, baterii i systemów ładowania oraz nowoczesnych modeli korzystania z pojazdów.

Od początku istnienia Indigo Tech stawiamy na innowacje, dlatego dołączenie do Klastra INNOeCAR jest dla nas naturalną drogą rozwoju – mówi Damian Król, Wiceprezes Indigo Tech. – Jesteśmy jedynym członkiem klastra reprezentującym obszar infrastruktury ładowania. Mamy nadzieję, że dzięki połączeniu naszych unikatowych kompetencji oraz potencjału strony naukowej i pozostałych członków Klastra będziemy w stanie wypracować wspólnie nowy model biznesowy dla infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych w Polsce.

Perspektywa Zarządu Indigo Tech wpisuje się w cel działania klastra, którym jest stworzenie sieci współpracy podmiotów działających w branży elektromobilności, wykorzystujących ich wspólne zasoby i kompetencje do stymulowania innowacyjności i rozwoju tego sektora rynku. Współtwórcami INNOeCAR są m.in. Akademia Morska w Gdyni, Instytut Maszyn Przepływowych, Politechnika Gdańska, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny i Miasto Gdynia.

W skład Klastra INNOeCAR wchodzą zarówno uczelnie, instytuty naukowe, samorządy, jak i firmy oraz innowacyjni przedsiębiorcy – mówi Wojciech Kąkol, inicjator klastra. – Liczymy, że dzięki takiemu interdyscyplinarnemu połączeniu uda się nam wprowadzić w życie nasze wspólne marzenie o polskiej dolinie elektromobilności, której historia rozpoczęła się na Pomorzu, a wkrótce rozszerzyła swoje wpływy na teren całego kraju – o czym świadczy chociażby dołączenie do naszego grona Indigo Tech.

Więcej informacji na temat klastra INNOeCAR można znaleźć na jego stronie internetowej http://innoecar.pl.

Mamy najlepsze stacje ładowania dla Ciebie

Skontaktuj się z nami